Popíšeme Vám Vizslu dle našeho pohledu, ačkoliv každý může mít na věc jiný pohled, v našich očích je:

Velmi živé, přátelské, oddané a kontaktní plemeno. Miluje společnost své rodiny a nerada bývá osamělá. V první řadě je Vizsla pracovní plemeno, takže ji nestačí jen dlouhé procházky, ale potřebuje i zaměstnat hlavu. Nejlépe zaměstnáte hlavu loveckým výcvikem, který ji neskutečně baví a byla pro něj vyšlechtěná. Aportování ze srdce miluje. Když může páníčkovi udělat radost s přinesením aportu a to jak činky či zvěře tak to ráda udělá! Neskutečně se umí se svým pánem radovat! Pokud lovecký výcvik nechcete dělat, jsou různé sporty, do kterých se Vizsla hned zapálí, jako jsou například agility, coursing, dogdancing a jiné.

Když nemá „maďar“ pořádně zaměstanou hlavu, může mít ničitelské sklony, což není zrovna pěkná podívaná, když přijdete domů z práce! Proto je nejlepší před odchodem do práce pejska vyvenčit, dát mu nějakou hračku, kterou se zabaví a hurá do práce. Po práci určitě nehrozí, že si půjdete odpočinout, protože na vás čeká vyspaný a nevybouřený pes, takže o zábavu postaráno, dlouhá procházka už na Vás čeká…

Na druhou stranu se umí Vizsla podřídit svému pánovi, když jste nemocní, tak ji ani nevadí, že nebyla týden venku a je schopná celou nemoc s Vámi v posteli odležet. Ale POZOR, jak ji jednou pustíte do postele, už ji odtud nedostanete! Mluvíme z vlastní zkušenosti!

Je to velmi učenlivé plemeno, které vše rychle pochopí, jen má někdy tendence si dělat z pána srandu, proto musíte být u výcviku důslední, ale NEPOUŽÍVAT hrubého zacházení! Vizsla ho snáší extrémně špatně a může to poškodit důvěru mezi ní a Vámi!

Musíte také počítat s tím, že už doma nebudete mít žádné soukromí. Jdete do koupelny? Vizsla taky. Jdete na wc? Je Vám v patách. Vaříte? Vizsla u Vás bude bedlivě sedět a pozorovat , jetstli z toho třeba něco nekápne. Prostě se hnete a všude ji bude plno! Ale opravdu plno! 

Dle našeho názoru, jak jsme již zmiňovali, že Vizsla je kontaktní plemeno, tak by neměla být venku sama v kotci. Myslíme si, že je mnohem šťastnější, když žije tam, kde je lidská společnost. Nebo alespoň my bychom si tu jejich domácí společnost nedokázali odepřít. Je to věc názoru, nikoho neodsuzujeme, když má někdo Vizslu venku, věříme, že je málo lidí mezi námi, co by zavřeli psa do kotce a nevěnovali se mu.

     Kdybychom měli shrnou Vizslu ve zkratce:

  • přizpůsobivá, učenlivá, chytrá, ale i vyčůraná
  • nekonfliktní vůči psům a lidem – hodí se k dětem
  • společenská
  • energická, ale domácí povaleč
  • bláznivá

Jestli si myslíte, že Vizsla je právě to plemeno, které hledáte, nebojte se mě kontaktovat. Ráda Vám poradím a doporučím jiné chovatelské stanice, pokud právě nemáme šťěňátka my 🙂